Certyfikaty Związku Banków Polskich

Na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym zaplanowany został już po raz kolejny egzamin na poziomie Dyplomowanego Pracownika Bankowego w Systemie Standardów Kwalifikacyjnych w Bankowości Polskiej w zakresie Europejskiego Certyfikatu Bankowca (The European Foundation Certificate in Banking, ECB EFCB). Egzamin ECB  jest jednym z wymogów uzyskania stopnia zawodowego Dyplomowanego Pracownika Bankowego.

Certyfikacja ECB EFCB została opracowana przez wiodące instytucje kształcenia bankowego z 17 krajów Europy, będące członkami EBTN (European Banking and Financial Services Training Association). Adresowana jest do wszystkich pracowników instytucji finansowych oraz osób zainteresowanych podjęciem pracy w tym sektorze. Uzyskanie Europejskiego Certyfikatu Bankowca służy:
- podniesieniu kwalifikacji zawodowych,
- zwiększeniu szans na rynku pracy,
- potwierdzeniu posiadanej wiedzy w zakresie kompetentnej obsługi klientów oraz etyki zawodowej,
- podniesieniu atrakcyjności osób posiadających międzynarodowy poprzez certyfikat w języku angielskim firmowany przez European Banking and Financial Services Training Association
- ułatwieniu mobilności pracowników bankowych w Unii Europejskiej.

Najbliższy termin egzaminu ECB - 5. marca 2016 r.
Zgłoszenia proszę przesyłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.